Yakın zamanda yaşanan bir gelişmede telefonun markası henüz onaylanmasa da Xiaomi öne çıkıp bir açıklama yaptı.

ÖNE ÇIKANLAR

  • 8 yaşındaki Kerala kızı, iddiaya göre yüzüne cep telefonunun patlaması sonucu öldü.
  • Adithyasree, yerel okulda 3. sınıf öğrencisiydi.
  • Xiaomi öne çıktı ve bir açıklama yaptı.

Güncelleme : Telefonun lakabı doğrulanmamış olsa da Xiaomi Hindistan, kazanın bir Redmi telefonla ilgili olduğu yönündeki spekülasyonlara tepki gösterdi. “ Xiaomi Hindistan'da müşteri güvenliği son derece önemlidir ve bu tür konuları son derece ciddiye alırız. Bu zor zamanda ailenin yanındayız ve onları mümkün olan her şekilde desteklemeyi umuyoruz.Konunun şu anda araştırıldığı göz önüne alındığında, bunun henüz kurulmamış bir Redmi telefonu olduğuna dair bazı raporlar var. Olayın asıl nedenini belirlemek için yetkililerle birlikte çalışacağız ve onlara gereken her türlü desteği vereceğiz ” dedi.

Bir başka akıllı telefonun alev alması olayında, polise göre, Kerala'da sekiz yaşındaki bir kız, video izlerken iddiaya göre kullandığı cep telefonunun patlaması sonucu öldü. Bu olay, geçen hafta Uttar Pradesh, Baduan'da bir çocuğun telefonu şarj olurken elektrik çarpması nedeniyle öldüğü bildirildikten sonra geldi. Birkaç ay önce, Madhya Pradesh'in Ujjain bölgesinde bir adam, iddiaya göre akıllı telefonunun pilinin başka bir akıllı telefonla ilgili kazada patlaması sonucu öldü.

Kerala kız cep telefonunun patlaması sonucu öldü

Ayrıntılara girecek olursak,Polis, haber ajansı PTI'ye verdiği demeçte, Kerala'nın Thiruvilvamala sakini olan Adithyasree'nin Pazartesi günü gece saat 22:30 civarında telefonu kullandığı sırada telefonun yüzünde patladığını söyledi. Adithyasree, yerel okulda 3. sınıf öğrencisiydi. Polis bir vaka kaydetti ve şu anda bir soruşturma sürüyor.

Bununla birlikte, akıllı telefon alıcılarının, cep telefonlarının ısınmasına ve patlamasına neden olabilecek yetkisiz üçüncü şahıs onarımlarının sonuçları konusunda eğitilmesi gerekir. Alıcılar, bir telefonun dahili parçalarıyla oynamamalı ve üçüncü taraf merkezlere onarım için götürmemelidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Offf Offf
0
Offf
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Uhud

Kıdemli

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seç
Soru Sor / Çözüm Ekle
Sorunuzu Ve Çözümünüzü Buradan Ekleyin
Video
Videolu Çözüm Ekle
Anket
Anket Oluştur.
Görsel
Fotoğraf veya GIF'li Çözüm Ekle
Liste
Çözüm Listeni Ekle
Test Yap
Sınav & Test Oluşturup Sonuç Belirleyin.