Yeni 2022 Land Rover Range Rover sergilendi: İşte Özellikleri

Donanım Haber


0

Kısa süre önce tasarımı sızdırılan yeni 2022 Land Rover Range Rover dün gece yapılan bir etkinlikte resmen tanıtıldı. Yeni Range Rover, genel şeklini kaybetmeden yenilenen gövde tasarımı, yeni teknolojileri ve motor seçenekleriyle dikkat çekiyor.

İlk olarak 5. nesil Range Rover‘ın MLA-Flex platformu üzerine yapıldığını belirtelim. Müşterilerin taleplerine göre kısa ve uzun aks mesafeli versiyon seçenekleri varlığını sürdürüyor. Yaşam alanında ise tercih edilen donanım seviyesi ve tercihe göre dört, beş ve yedi koltuk ayarları sunuluyor.

Lüks SUV‘de ayrıca, donanım seviyesine bağlı olarak 35 hoparlörlü, 1600 watt Meridian Signature ses sistemi de bulunuyor. Söz konusu sistemde yaşam alanını daha sessiz kılmak adına gürültü engelleme özelliği de mevcut. Ayrıca otomatik açılıp kapanabilen kapılar da opsiyon listesindeki gelişmiş seçenekler arasında yer alıyor.

Yeni Range Rover‘ın PHEV versiyonları ise 3.0 litre altı silindirli benzinli ünite, 38.2 kWsa lityum iyon batarya ve 105 kW elektrik motorunu bir araya getiriyor. Bu seçeneklerden ilki 434 beygir, daha güçlü olanı ise 503 beygir güç üretiyor. Söz konusu versiyonların gerçek dünya koşullarında 80 kilometre saf elektrikli sürüş sağlaması bekleniyor.

Yeni nesil Range Rover‘ın tamamen elektrikli versiyonu da 2024 yılında seriye dahil olacak. Modelin Almanya’daki başlangıç fiyatı 121.200 euro olarak açıklandı. Ülkemizde ise mevcut makyajlı kasanın başlangıç fiyatı 4 milyon TL’ye yakın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Offf Offf
0
Offf
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Lan Lan
0
Lan
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
admin

Acemi

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Test Yap
Sınav & Test Oluşturup Sonuç Belirleyin.
Anket
Anket Oluştur.
Soru Sor / Çözüm Ekle
Sorunuzu Ve Çözümünüzü Buradan Ekleyin
Liste
Çözüm Listeni Ekle
Video
Videolu Çözüm Ekle
Görsel
Fotoğraf veya GIF'li Çözüm Ekle