Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere en başarılı hayatta kalma filimlerini paylaşacağım.Elimden geldiğince izlediğim ve harika olduğum filimleri sizlere önereceğim.Şimdiden iyi seyirler diliyorum.

 1. 1 Yeni Hayat Filmi ( Cast Away) 2000


  Yeni Hayat, 2000 yapımı Robert Zemeckis filmi. Tom Hanks'in oynadığı bir FedEx çalışanının, uçağının Güney Pasifik üzerindeyken düşmesi üzerine ıssız bir adada yaşamak zorunda kalışını konu alır. Tom Hanks bu filmdeki performansıyla 73. Akademi Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi.

  Değerlendirme: İzlediğim en başarılı hayatta kalma filmlerinden birisi olan yeni hayat ödeüllü yapımlar arasında yer almaktadır.Bence izlenmesi gereken filmler arasında yer almayı hakeden bir film.

  • Yıl: 2000
  • IMBD:8.6


 2. 2 Diriliş Filmi ( The Revenant ) 2016


  Diriliş, Alejandro G. Iñárritu'nun yönettiği, 2016 yılında gösterime giren biyografik western gerilim filmi. Senaryo Michael Punke'nin 2002'de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanarak Iñárritu ve Mark L. Smith tarafından yazıldı. Filmde sınır sakini Hugh Glass'ın hayatından esinlenildi.

  Değerlendirme: Bu filmde içiniz donabilir çünkü soğuk bir iklimde canlandırılan bu filimde oldukça çileli bir hayat geçiren oyuncunun hayatıdıda içinizi ürpertebilir.

  • Yıl: 2016
  • IMBD:8 3. 3 Marslı Filmi ( The Martian ) 2015


  Marslı, Ridley Scott tarafından yönetilen 2015 yapımı bilimkurgu türündeki ABD filmi. Drew Goddard tarafından yazılan senaryo, Andy Weir tarafından 2011'de yazılan aynı adlı romandan uyarlandı.

  Değerlendirme:Marsl'ı filmini izleyip'de bu filmi beğenmedim diyeni henüz görmüş değilim.Marsa insanlı bir araştırma ekibi gönderilir ve çıkan bir fırtınada bir ekip arkadaşlarını geride bırakmak zorunda kalan ekip geri döner.Fakat arkadaşları ölmemiştir ve hayatta kalmayı başarır.Ayrıntılar filmde 🙂 Kaçırmayın.

  • Yıl: 2015
  • IMBD:8


 4. 4 Yarından Sonra (The Day After Tomorrow) 2004


  Film, Küresel Isınma ve doğurabileceği sonuçları anlatmaktadır. İklim bilimci Jack Hall (Dennis Quaid), kutuplarda araştırma yaparken, buz katmanın kırıldığına şahit olur. Bunun nedeninin ise küresel ısınma olduğunu düşünmektedir. Dünya, bir buzul çağına girmek ve bunun sonucunda köklü bir değişikliğe uğramak üzeredir. Jack, uluslararası küresel ısınma konferansında bu konuyu dile getirmiş ama istediği etkiyi yaratamamıştır. Jack'e göre, Dünya'nın iklim dengesi Kuzey Atlantik'teki akışa göre düzenlenmektedir. Kutuplarda küresel ısınma yüzünden eriyen buz dağlarından gelen soğuk sular Kuzey Atlantik'teki bu dengeyi bozuyor ve sonuçta yazın karın yağması, kışın çiçek açması gibi tuhaflıklarla karşılaşılıyor.

  Değerlendirme: Eski bir film olmasına rağmen belkide hiç sıkılmadan defalarca izlediğim ve izlemeye devam edeceğim bir filim.Eğer izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum bir baş yapıt diyebilirim.

  • Yıl: 2004
  • IMBD:8.1


 5. 5 Ben Efsaneyim ( İm Legend) 2007

  Ben Efsaneyim, Francis Lawrence'ın yönettiği ve başrolünde Will Smith'in yer aldığı 2007 ABD yapımı kıyamet sonrası bilimkurgu filmidir. Smith, yeryüzünde insan yapımı virüsten etkilenmeden, hayatta kalan tek insan olduğunu düşünen askeri bir viroloğu canlandırır.

  • Yıl: 2007
  • IMBD:7.2Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Offf Offf
0
Offf
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Başarılı Başarılı
1
Başarılı
Yusuf HIZARCI
Teknoloji ile içli dışlı birisiyim.Ayrıca akıllı telefon ve tabletlerde mekanik / yazılımsal sorunları çözmekte üstüme yok.Ayrıca robotik kodlama benim için bir hobi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seç
Soru Sor / Çözüm Ekle
Sorunuzu Ve Çözümünüzü Buradan Ekleyin
Video
Videolu Çözüm Ekle
Anket
Anket Oluştur.
Görsel
Fotoğraf veya GIF'li Çözüm Ekle
Liste
Çözüm Listeni Ekle
Test Yap
Sınav & Test Oluşturup Sonuç Belirleyin.