Ülkemizde elektrikli araç çeşitliliği gitgide yükseliyor. Bu kez de Çinli elektrikli otomobil markası Skywell, Türkiye pazarına ilk adımı attı. Ulu Motor’un temsil ettiği markanın ilk satışa sunulan modeli ET5 oldu.

Skywell ET5 özellikleriyle beraber neler getiriyor?

Kasım ayı itibariyle Türkiye’de satışa açılan Skywell ET5, 3 farklı donanım özelliklleri ve 550 bin TL ile 760 bin TL arasında değişen anahtar tesli fiyatıyla kullanıcılarla tanışıyor. NEDC’ye göre 520 kilometreye dek (WLTP’ye göre 460 km) sürüş menzili sunan modelin bataryası için ülkemiz pazarında 8 yıl 150 bin kilometre garanti süresi sunuluyor.

Yenilikçi lazer farları ve bagaj kapağının tümünü kaplayan “SKYWELL” yazılı fren ışıklarıyla dikkat çeken ET5, aynı zamanda boyutlarıyla geniş bir iç hacim de gösteriyor. ET5; 4698 mm uzunluğu, 1908 mm genişliği, 1696 mm yüksekliği ve 2.800 mm’lik aks mesafesi ile sınıfında öne çıkarak ferah bir yaşama alanı sunuluyor. 467 litrelik bagaj hacmi, koltuklar yatırıldığında 1141 litreye kadar çıkartıyor. Skywell ET5, sunduğu 150 kW güç ve 320 Nm tork 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşabiliyor. Aracın azami hızı ise 150 km/s.

Skywell ET5’te koltuklar için ekrana dokunularak, tek bir tuşla aşağı, yukarı ve sırt eğimi yön hareketleri değiştirebiliyor. Katmanlı koltuk dolgusu ve farklı sertlik derecelerindeki sırtlık, oturuşları daha konforlu halde sunuyor. 24 adet saklama alanı düzenlemelere yardım ederken, akıllı sesli komutla harekete geçebilen büyük panoramik sunroof ise ferahlığı arttırıyor. Aynı şekilde akıllı bagaj kapağı da benzer şekilde eller ne kadar meşgul olursa olsun rahat ve kullanışlı bir yapı deneyimi sunuyor.

Skywell ET5’te konfor, hijyen ve kabin güvenliği birçok ayrıntıyla destekleniyor. Havalandırmalı ısıtma ile entegre koltuk sırtlığı kendini iklim ve sıcaklığa göre ayarlanabiliyor ve kabin içi konforu da beraberinde arttırıyor. Koltuk, kapı açıldığında otomatik olarak araçtan rahatlıkla inmek için ideal pozisyona ayarlanıyor ve üst sınıf bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. Yan hava yastıkları ve emniyet kemerleri sınırlandırıcılarına ait uyarı yapılandırması da gelişmiş güvenlik hissi veriyor. Standart N95 klima filtre, mikron düzeyinde temiz bir havalandırma sistemi beraberinde  sağlıyor.

SUV Skywell iç dizayn

ET5; özel sinema ve mobil konser salonu, sağlıklı öğle yemeği modu, kapsamlı cep telefonu desteği; 4G ücretsiz veri, devasa Skyworth ses ve video kaynakları, birbirine bağlı kapsamlı sistemler, senkronize iQiyi, Himalaya, QQ müzik ve diğer platform içeriklerine imkan sunuyor.

L2.5 otonom sürüş özelliği ise ET5 kullanıcılarının sürüş keyfini konforla arttırıyor. Bu kapsamda tam hız uyarlanabilir hız düzenleme ACC, şeritte kalma yardımcısı LKA, entegre seyir yardımcısı ICA, trafik hız sınırı tanımlama TSR, otomatik park APA ile otomatik kısa ve uzun far yardımcısı dahil olmakla birlikte, sürüşü daha kolay ve sorunsuz hale getiren 15’in üzerinde otomatik sürüş işlevi aracın dahilinde bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Offf Offf
0
Offf
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Yusuf HIZARCI
Teknoloji ile içli dışlı birisiyim.Ayrıca akıllı telefon ve tabletlerde mekanik / yazılımsal sorunları çözmekte üstüme yok.Ayrıca robotik kodlama benim için bir hobi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seç
Soru Sor / Çözüm Ekle
Sorunuzu Ve Çözümünüzü Buradan Ekleyin
Video
Videolu Çözüm Ekle
Anket
Anket Oluştur.
Görsel
Fotoğraf veya GIF'li Çözüm Ekle
Liste
Çözüm Listeni Ekle
Test Yap
Sınav & Test Oluşturup Sonuç Belirleyin.