Teknolojinin gelişmesi ile birikte oyun sektöründe de birçok engelli oyuncular için de geç kalınmış adımlar atmaya başladı. Xbox bu konuda şu anda rakibi PlayStation'a oranla daha önde. Ancak geçtiğimiz saatlerde de belki PlayStation sahiplerine umut verecek bağımsız bir proje ortaya çıktı.

Tek Elle DualSense Kullanımı

Akaki Kuumeri isimi bir YouTuber geçtiğimiz günlerde kendi kanalında bir video paylaştı. Paylaştığı videoda 3D yazıcı ile geliştirmiş olduğu, PS5 kontrolcüsü DualSense'i tek elle kullanmanızı sağlayan bir cihazı tanıtıyor. Cihazın nasıl çalıştığını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Akaki Kuumeri projesinin işe yaramasının tek sebebi de elbette DualSense'in simetrik bir yapıya sahip olması. Yani bu cihaz Xbox kontrolcüsünde işe yaramaz. Ancak Xbox'ın zaten engelliler için kendi geliştirmiş olduğu bir kontrolcüsü bulunuyor. Umuyoruz ki Sony de yakın zamanda bu konuda bir adım atar. Elbette Akaki Kuumeri'nin geliştirmiş olduğu bu cihaz çok fazla sorun çözen bir cihaz değil ancak yine de bir kişinin bile oyun oynamasını sağlamak gayet sevindiri bir haber olur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Offf Offf
0
Offf
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Yusuf HIZARCI
Teknoloji ile içli dışlı birisiyim.Ayrıca akıllı telefon ve tabletlerde mekanik / yazılımsal sorunları çözmekte üstüme yok.Ayrıca robotik kodlama benim için bir hobi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seç
Soru Sor / Çözüm Ekle
Sorunuzu Ve Çözümünüzü Buradan Ekleyin
Video
Videolu Çözüm Ekle
Anket
Anket Oluştur.
Görsel
Fotoğraf veya GIF'li Çözüm Ekle
Liste
Çözüm Listeni Ekle
Test Yap
Sınav & Test Oluşturup Sonuç Belirleyin.